Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Обласна конференція юних краєзнавців «Київщина – мій заповітний край»

Відповідно до плану роботи головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації 27 березня 2012 року на базі Трипільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Обухівського району відбулася обласна конференція юних краєзнавців «Київщина – мій заповітний край», присвячена 80-річчю утворення Київської області. Учасниками конференції стали 105 вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, члени пошукових загонів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.


Обласна краєзнавча конференція учнівської молоді проведена з метою виховання в учнівської молоді патріотичних почуттів, любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико-культурні надбання українського народу.

Учасниками конференції стали 105 вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, членів пошукових загонів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів майже з усіх районів та міст області, серед яких були присутні  і вихованці гуртка "Краєзнавець" Бондаренко Діана, Кириченко Євгенія, Семененко Дарина на чолі із керівником гуртка Кравченко А.О.

Конференція передбачала роботу пленарного засідання та 5 секцій за такими напрямами краєзнавчих досліджень:

Секція «Сучасність мого міста (села)» – 9 виступів. У рамках цього напряму учасники розповідали про особливості культурного, освітнього та культурно-релігійного середовищ населеного пункту; засоби і форми господарювання; народні промисли; значення населеного пункту у формуванні етносоціальних процесів, адміністративної структури, особливостей економічного розвитку території тощо.

Секція «Стежками рідного краю» – 21 виступ. У рамках напряму краєзнавці висвітлювали пошукову роботу щодо вивчення природних, географічних, історичних об’єктів на території свого району чи міста та знайомили з розробленими туристсько-краєзнавчими та екскурсійними маршрутами.

Секція «Славні імена земляків» – 25 виступів. У рамках напряму учасники презентували результати пошуково-дослідницької роботи про видатних земляків – митців, учених, трудівників, героїв Великої Вітчизняної війни, громадських та політичних діячів, освітян тощо.

Секція «Легенди мого міста (села)» – 10 виступів. У рамках даного напряму учасники розповідали про цікаві легенди та перекази з історії населеного пункту, про незвичайні географічні та природні об’єкти, явища на території міста (села) тощо.

Секція «Моя родина в історії  міста (села)» – 4 виступи. У рамках напряму учасники ознайомлювали з дослідженням історії своєї родини, розкривають роль членів родини у подіях та житті міста (села), і навпаки – відбиток історії населеного пункту в долі окремої сім’ї.

Вихованці достойно виступили на конференції, їм було вручено сертифікати учасників обласної конференції юних краєзнавців, вони отримали задоволення від спілкування з однолітками.