Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Ділимося досвідом

Журналіст – професія чи покликання

         «Журналіст завжди там, де відбуваються найважливіші події, він завжди про все дізнається першим і може повідомити світ про події першим»

«Журналіст має можливість допомогти людям правильно оцінити події, які відбуваються в світі, сказати правду про час і про суспільство»

«Журналіст має можливість багато подорожувати, знайомитися з різними країнами і різними людьми, це професія дуже цікава. Кожен день життя буде не схожим на інші»;

«Журналіст дуже  престижна і модна професія, вона дає можливість перебувати серед найвищих кіл суспільства, заробляти багато грошей»

«Журналістика – це безпосереднє спілкування з людьми. На мій погляд, журналіст у своїй професійній діяльності об’єднує декілька професій: дослідник, соціолог, навіть шпигун»…(Наталка Морозова, студентка)

         «Журналістика – це в першу чергу творчість. Здавалося б писати гарно і злагоджено може кожен, але підходити монументально до кожного матеріалу, пошуку фактів і деталей, потрібно мати певний талант, який, на жаль, є не у всіх «писак». (Олена Московченко, журналіст)

Мало на землі професій, які з боку здаються романтичними і авантюрними, захоплюючими і сповненими високої творчості. Життя у журналістів – цікаве і захоплююче.  Та це лише на перший погляд, а в цілому, журналістика – це лише 1 відсоток романтики і 99 відсотків складної, відповідальної, а нерідко й небезпечної важкої праці.

 Спробувати себе у журналістиці може кожен. Досить часто «акулами пера» стають люди зовсім віддалені від цієї сфери професій. Попрацювавши пів життя на своєму професійному поприщі, вони раптом  в силу обставин, що склалися, все кидають і з головою пірнають у світ інформації. І нерідко, як показує практика, досягають значних результатів. У інших потяг до журналістики проявляється ще зі шкільної парти, і багато школярів відчувають у собі силу писати  про головні події своєї школи чи навіть країни задовго до закінчення школи.

Журналістам чудово відомо: спочатку ти працюєш на авторитет, а вже потім він працює на тебе. Журналіст – професіонал у всьому. Він  політолог і економіст,  психолог і філософ,  криміналіст і навіть суддя. Це абсолютно різностороння людина з притаманними йому індивідуальністю, стилем написання і типом мислення. Крім постійного творчого польоту, «розкопок», подорожей і запаморочливих історій, журналіст досить часто ризикує власним життям, особливо, коли працює в екстремальних ситуаціях. Сьогодні ні для кого не секрет, що багато журналістів загинули, виконуючи свої прямі обов’язки.

Якщо у вас не запаморочилася голова і ви ще хочете стати журналістами – саме для вас: