Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Інформація звідусіль

           Дитячі мрії збуваються?!

Ще одну яскраву сторінку в свою коротку історію вписали юнкори журналу «Дзиґа», вихованці однойменної зразкової літературно-публіцистичної студії БР БДЮТ.

Своїми вміннями та майстерністю вони довели, що спроможні не лише брати участь у конкурсах різних рівнів, а й організовувати їх самостійно. Зокрема на рахунку студії п’ять районних конкурсів юних журналістів Білоцерківщини, на яких побували юнкори з Київської області і навіть із Донеччини. 

Рік дитячої творчості став особливим для юних «дзиґарів». Вони ініціювали І обласний конкурс юних журналістів, якому подарували свою назву – «Вперед, юнкор!».

16 березня невеличке містечко Узин зустрічало конкурсантів-юнкорів з багатьох районів та міст Київської області: Бородянського, Баришівського, Васильківського, Білоцерківського, міст Білої Церкви, Василькова, Сквири, Кагарлика та ін. (всього 20 команд), яким небайдужі події, які відбуваються довкола, і вони прагнуть донести їх до своїх однолітків через шкільну газету.

На конкурс учасники мали підготувати домашнє завдання у вигляді  2 номерів поточних шкільних газет та справитися з бліц-завданням – створити 1 шпальту своєї газети, де висвітлити, на перший погляд, просту тему - «Дитячі мрії збуваються?!» у різних журналістських жанрах. І це всього за дві години! Отож, якщо добре подумати, то таке завдання не всім дорослим під силу. Та на те вони й журналісти, хоча і юні! 

Перед початком конкурсу всіх учасників привітали господарі Узинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2: тріо дівчат  познайомили конкурсантів з історією свого міста. А ще юнкорів вітали кадети з Узинської гімназії. Саме вони дали старт бліц-конкурсу, бо запустили паперові літачки прибулим редколегіям, де був зазначений жанр, у якому мали працювати конкурсанти. І робота закипіла! Інтервю, бліц-опитування, знайомство з респондентами – це неповний перелік підготовчої роботи, яку виконували юнкори перед головним завданням – версткою власного «шедевру».

А в цей час компетентне журі (виключно журналісти-практики) ретельно переглядало домашні завдання редколегій, аби правильно оцінити доробки юних журналістів. Керівники, вони ж редактори шкільних газет, теж не сиділи без діла. Організатори конкурсу підготували для них цікавий тренінг на журналістську тематику та детальний критичний аналіз їх газет, який називають між собою журналісти «голою правдою». 


Слова критики справді скидалися на «голу» правду, бо без церемоній в адресу редакцій звучала критика, а за нею і слушні поради у правильній організації та випуску шкільних газет. На щастя – ображених не було. Всі керівники по доброму сприйняли критику в адресу своїх видань, аби згодом виправити всі недоліки.

Час, визначений на виконання бліц-завдання, добіг кінця. Юнкори справилися непогано з покладеними на них обовязками, та не зовсім. Як виявили журі, далеко не всі учасники добре розуміються на журналістських жанрах, а тому не змогли виконати завдання в точності з умовами конкурсу. Та в них ще все попереду!

Останні незабутні хвилини.  Журі заходить до зали,  де в очікуванні завмерли як конкурсанти, так і їх наставники. Ось вона хвилююча мить – церемонія нагородження!

Переможці  І обласного конкурсу Вперед, юнкор

Організатори заходу БР БДЮТ та ЦТДЮК подбали, щоб діти залишилися задоволеними незалежно від зайнятого місця у конкурсі, а саме – вручили кожному учаснику пам’ятну медаль із зазначенням І обласного конкурсу юних журналістів Київщини «Вперед, юнкор!». Лауреатами ІІІ місця у конкурсі стали редколегії Бородянської СЗШ І-ІІІ ст. №2 та Світильнянської ЗОШ (Броварський район) , ІІ  місце вибороли юнкори газети «Дзиґа» (Білоцерківський район) та «Темп» (Біла Церква), І місце здобули кореспонденти газети «Шпора» Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

Конкурс завершився. Всі задоволені роз’їхалися по домівках з бажанням нових подібних зустрічей,  адже журналісти – це особлива категорія людей, які постійно мають перебувати у русі, бути в курсі всіх подій і завжди тримати руку на пульсі!

Зінаїда Литвин, головний редактор газети «Дзиґа», член Національної спілки журналістів України

 

 

Приємно нести радість людям, які на неї так чекають!  

        14 січня  команда "Дзиги"  разом з ансамблем шумових інструментів "Кумасики" намагалися подарувати таку радість та вітання з Новим роком та Василем жителям Білої Церкви, Узина та Шкарівки.

      

 

  

 

Вони підготували досить цікаві вітання та віншування, невелику інтермедію з Козою, Маланкою та Василем і  продемонстрували їх працівникам райдержадміністрації, відділу освіти,  КОІПОПК, робітникам фабрики іграшок "Вулик", педагогам ЦТДЮК та ЦТДЮ "Соняшник" та іншим.  

    

  

Щедрувальників радо зустрічали у кожному закладі та пригощали гостинцями.

 

        Та  все ж найголовнішим у цьому дійстві була атмосфера, яка панувала серед самих щедрувальників. Було дуже весело і радісно, адже вони дарували радість людям,  бажали їм добра, благополуччя і успіхів у Новому році. А господарі гостинно приймали віншувальників  щасливого майбуття. Цей день надовго запам'ятається і дітям , і дорослим. 

       8 січня 2013 року  юні "дзигарі"  в другий день чудового свята  - Різдва Христового зустрічали своїх колег - юнкорів з Білоцерківщини.  Це був VІ районний конкурс юних журналістів "Вперед, юнкор!". Проте, який же конкурс в другий день свята? Дуже простий - святковий!

    

         Доки журі переглядало домашні завдання (поточні шкільні газети), - юнкори одержали "надпросте" завдання: розділившись на три команди (віртуальні редакції), вони мали створити "живу газету" за даними рубриками.

    

         Робота закипіла. За сорок хвилин юнкори підготували досить оригінальний матеріал, за яким з цікавістю спостерігали гості, журі і самі конкурсанти. Час сплинув досить швидко. Учасники конкурсу та журі визначили   кращі редакції, оголосивши їх лідерами року серед школярів Білоцерківщини, а ще дали їм путівку на обласний конкурс юних журналістів, який вперше буде відбуватися в Київській області. А організаторами цього конкурсу випала честь стати зразковій літературно-публіцистичній студії "Дзига", тобто нам.

      

  

         Найочікуванішим моментом конкурсу, звичайно ж, став "солодкий стіл", організований шеф-редактором "Дзиги" Олександром Лубянком та самими "дзигарями", які ввечері 7 січня вітали жителів міста Узина зі святом та гарно колядували. За чудові колядки і побажання вони отримали чимало гостинців. Саме ними  й пригощали своїх друзів. Було цікаво і весело.

А попереду - плідна і серйозна робота. Адже обласний та міжнародний конкурси - це вже не жарти. Успіхів! 

      Протягом лютого-березня 2012 року  вихованцями  Літературно-публіцистичної студії "Дзиґа" був створений каталог шкільних газет Київщини. До нього ввійшли кращі видання шкільних стіннівок Білоцерківського району, Києво-Святошинського, Кагарлицького, Рокитнянського та багатьох інших.

           2 березня 2012 року  Білоцерківщина гостинно зустрічала  юних кореспондентів шкільних газет з Київської  і навіть  Донецької областей. Це відбувався V районний (відкритий) конкурс юних журналістів "Вперед, юнкор!"

          На конкурс завітали 7 команд з Білоцерківщини, 14 команд з Київської області та одна - з Донецької області. Конкурсанти на перегляд журі представили по дві домашні газети та фотографії. Журі було досить компетентне - всі діючі журналісти. За попередніми підрахунками балів у цьому конкурсі здобула перемогу  команда газети "Бегемот" з Донеччини.  Та конкурс тільки починався, адже конкурсанти мали виконати експрес-завдання. Воно виявилося, на перший погляд, дуже простим, бо тема була "Світ захоплень", але не особистих, а респондентів з якими потрібно було поспілкуватися, а потім висвітлити роздобутий матеріал у заданому жанрі.  Отут стало жарко! Та не для юних журналістів. Серед них були і початківці, і справжні "акули пера".

       Приємно відзначити, що з поставленним завданням всі справилися достойно.

Переможцями стали:

                  І - місце - команда  газети "Бегемот",  Донецька область

                 ІІ - місце - команда журналу  "Дзиґа",  БДЮТ

                ІІІ - місце - команда газети  "Шпора", Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

До нових зустрічей у наступному році, юнкори! 

 

 

Вперед, юнкор!

2 березня 2011 року на базі Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківського району відбувся ІV районний (відкритий) конкурс журналістики Білоцерківщини  «Вперед, юнкор!»

Організаторами конкурсу журналістики стали відділ освіти Білоцерківської райдержадміністрації і Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості.

Метою його є виявлення та підтримка юних талантів серед учнівської молоді загальноосвітніх шкіл у галузі журналістики, сприяння розвитку й популяризації дитячої творчості в галузі дитячих ЗМІ, стимулювання створення журналістських студій, гуртків, груп, об’єднань.

Участь у конкурсі взяли 14 команд навчальних закладів області, Білоцерківського району, м. Біла Церква та м. Узин. Серед них були представники Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Вишнівського центру творчості дітей та юнацтва Києво-Святошинського району, Кагарлицького районного центру дитячої та юнацької творчості, Озернянської, Фурсівської та Шкарівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Піщанського та Поправського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Білоцерківського району, НВК «Ковалівська гімназія» Васильківського району, гімназії № 1   м. Біла Церква та Узинської гімназії, Білоцерківського колегіуму.

Зустріч команд шкільних прес-центрів та редколегій відбулася у Шкарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківського району, під час якої були презентовані шкільні редакції, стінні газети, сайт журналу «Дзиґа» Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Конкурсна програма передбачала роботу юнкорів над випуском власної газети за обраною темою. Заочний тур конкурсу включав оцінювання представлених на розгляд журі тематичних випусків шкільних газет та конкурсної газети на шкільну тематику.

        Ігор Дармостук, голова журі конкурсу, член Національної спілки журналістів України, відзначив зростання майстерності редакційних колегій навчальних закладів протягом останніх трьох років. Наталія Плохотнюк, член журі, керівник «Школи основ журналістики» Київського Палацу дітей та юнацтва, член Національної спілки журналістів України, запросила юних журналістів взяти участь у обласному конкурсі молодих авторів у жанрах друкованих ЗМІ «Журналістський першоцвіт» та Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Олена Московченко, член журі, журналіст «Главной газеты»  м. Біла Церква, звернула увагу дітей на важливість оволодіння навичками комп’ютерної верстки газетних колонок.

        Переможцем конкурсу стали юнкори газети «Шкільний часопис» Фурсівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білоцерківського району, ІІ місце виборов творчий колектив журналу «Дзиґа» Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості, ІІІ місце отримали юнкори газети «Фокус» Шкарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білоцерківського району. Наталія Гончарова, журналіст «Главной газеты», вручила від редакції газети Спеціальний приз юнкорам газети «Gaudeamus» Узинської гімназії Білоцерківського району.

Фото на згадку. Всі учасники районного (відкритого) конкурсу юних журналістів Білоцерківщини та Київської області "Вперед, юнкор!"  

    Учасники, лауреати та переможці конкурсу були нагороджені дипломами відділу освіти Білоцерківської райдержадміністрації, пам’ятними сувенірними медалями дипломантів та цінними подарунками.

Нагороди "Дзиги" за участь у всеураїнських та міжнародних конкурсах

Участь у конкурсі взяли 14 команд навчальних закладів області, Білоцерківського району, м. Біла Церква та м. Узин. Серед них були представники Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Вишнівського центру творчості дітей та юнацтва Києво-Святошинського району, Кагарлицького районного центру дитячої та юнацької творчості, Озернянської, Фурсівської та Шкарівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Піщанського та Поправського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Білоцерківського району, НВК «Ковалівська гімназія» Васильківського району, гімназії № 1

nbsp;команда газети Метою його є виявлення та підтримка юних талантів серед учнівської молоді загальноосвітніх шкіл у галузі журналістики, сприяння розвитку й популяризації дитячої творчості в галузі дитячих ЗМІ, стимулювання створення журналістських студій, гуртків, груп, об’єднань. Отут стало жарко! Та не для юних журналістів.

Вперед, юнкор!