Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Історія закладу

Білоцерківський районний 

будинок дитячої та юнацької творчості – погляд з

минулого  

      Його історія розпочалась у 1967 р., коли рішенням бюро райкому комсомолу  в місті Узин відкрили Будинок піонерів. Першим директором  Будинку піонерів стала Фоміна Ліля Павлівна. Газетна хроніка 1967 року свідчить, що 19 травня відбулося урочисте відкриття Будинку піонерів.

      Зі спогадів першого директора Будинку піонерів у закладі було сформовано широку мережу гуртків («Авіамодельний», «Фото», «Шаховий», «Образотворче мистецтво», «Чарівна нитка», тощо).

      19 травня 1974 року розпочався новий етап життя Будинку піонерів. У зв’язку з переїздом  до нової будівлі  у центрі Узина  заклад згуртував майже всіх школярів та молодь  міста. Вихованці  успішно презентували  Будинок піонерів на районних, обласних, всеукраїнських конкурсах та змаганнях.

      Всі досягнення гуртків висвітлювалося на сторінках газет того часу: перемоги на обласних спартакіадах з авіамодельного спорту (1970-1979 р.р.), змаганнях з ракетомоделювання (1973 р.), судомоделювання (1972 р.), шахових турнірах (1976 р.).

      Директорський склад будинку піонерів постійно змінювався. З 1974 року заклад очолила Аксьонова  Ольга Дорофіївна, з 1976 директором була Курінна Алла Тимофіївна, з 1985 - Самохвалова Камелія Олександрівна. З 1987 року Будинок дитячої та юнацької творчості очолює Зінаїда Федорівна Литвин.           

Aksenova Samohvalova

Аксьонова

Ольга Дорофіївна

Курінна

Алла Тимофіївна

Самохвалова

Камелія Олександрівна

 

      З 1 вересня 1992 р. Будинок піонерів перейменовано у Білоцерківський районний Будинок школяра, який почав здійснювати позашкільну освіту з напрямів: науково-технічного, художньо-естетичного,  туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного.

      14 жовтня 1993 року в районі була створена дитячо-юнацька козацька організація, яка успішно діяла до 1998 року, центром якої став будинок школяра.  Юні нащадки козаків вивчали козацьку педагогіку, звичаї і традиції українського народу.

       З 2002 р. Будинок школяра змінює назву на Білоцерківський районний  будинок дитячої та юнацької творчості. З цього часу заклад координує позашкільну освіту всього району.

У травні 2017 року заклад відзначив своє 50-річчя. Це було свято творчості, підсумків проробленої роботи за півстоліття. Вітання, спогади, зустрічі випускників.

      На той час у Будинку дитячої та юнацької творчості працювали 98 гуртків(136 груп) ,  в яких навчалися 2263 вихованців.

Все тече і все змінюється. З утворенням ОТГ в Білоцерківському районі різко скоротилася кількість вихованців та педагогів у БДЮТ. Вже в вересні 2019 року їх налічувалося - 714 (вихованців) і лише 21 педагог.Проте заклад продовжує роботу і оптимістично дивиться у майбутнє.

       З метою виявлення у дітей творчих здібностей та обдарованості будинком творчості проводиться культурно-масова робота зі школярами району.

         Збереглася традиція проведення районних фестивалів та конкурсів дитячої та юнацької творчості: “Наші надії”, “Дивограй”, театрального - «Золота маска», конкурсу журналістської майстерності «Вперед, юнкор!», систематичних  виставок з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

         Значна увага приділяється дітям соціально незахищених категорій, з якими проводяться не тільки групові, а й індивідуальні навчальні форми роботи. Гуртковою роботою охоплені   діти з багатодітних сімей,  діти-сироти.

          Під керівництвом творчих педагогів Слабінської Анастасії Петрівни (Дроздівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Фокіної Тетяни Миколаївни (ОЗО "Шкарівський академічний ліцей"), Гребеніченко Галини Миколаївни (Поправське НВО (ЗОШ І-ІІІ ст. дитячий садок) вихованці вчаться не тільки розуміти прекрасне, удосконалювати художні смаки, а й перемагають в обласних конкурсах дитячої творчості.

          Педагоги БДЮТ значну увагу приділяють роботі з обдарованими дітьми. Основними завданнями педагогічного колективу закладу є створення умов для розвитку індивідуальних здібностей і таланту кожного вихованця. “Пізнати дитину і допомогти їй піднятися на вищу сходинку особистісного розвитку” - таким є кредо педагогів БДЮТ.