Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Герої серед нас

24 листопада в приміщенні Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася ІІ районна конференція учнівської молоді «Герої серед нас: сучасні захисники України». Організаторами якої є комісія РРДБ з питань толерантності, волонтерства та духовного розвитку.  Конференція є результатом районної акції, що проходила серед учнів загальноосвітніх шкіл району з вересня по листопад поточного року. Пошуковою роботою було охоплено всі 4 напрями, за якими проходила акція. Юні пошуковці розповідали про своїх героїв-земляків, що захищали і продовжують захищати нашу рідну землю від неочікуваної біди.  Всі роботи виявилися дуже цікавими і вартими уваги, адже кожен учасник писав про СВОГО героя – свого земляка, кожна історія неповторна, сповнена трагедії і поваги за тих, хто навіть ціною власного життя дарував і дарує нам спокій.

       8  робіт були відзначені сертифікатами учасника конференції та заслуханими на заході. Найкращими визначені роботи  Степаненко Аліни-учениці Дроздівської ЗОШ  та Білик Альони- учениці Фурсівської ЗОШ з напряму «Пам’ятки ІІ світової війни».  З напряму «Сучасні захисники України»  кращими виявилися пошукові роботи Куліцької Яни-учениці Терезинського НВО, Четвірякової Вікторії- учениці Піщанського НВО, Лобко Наталії-учениці Сухоліського НВК, Логвиненко Катерини - учениці Острійківської ЗОШ. Цікавими були роботи про волонтерів представлені Гурською Рахель, ученицею НКВ «Узинська гімназія» та Барахтян Анною, ученицею Іванівського НКВ.

   На заході були присутні запрошені гості – воїни АТО, волонтери, заступник Голови БЦ РДА – О.М. Толочко, начальник відділу освіти БЦ РДА, учні та педагоги-організатори загальноосвітніх шкіл району. Не залишилось жодного байдужого в залі до слів наших гостей. Цікавим та змістовним був виступ Дрозюка Павла Володимировича – учасника Революції Гідності, героя АТО, нагородженого медаллю за Мужність ІІІ ступеня.  А по-жіночому зворушливий виступ  Ольги Цуканової – волонтера, героя сюжету, доброї і відважної жінки зачепив найтонші струни душі кожного з присутніх.

    Близько 500 наших земляків стали учасниками бойових дій на Донбасі. 12 з них загинули, закриваючи  ціною власного  життя кордон між війною і миром на Україні.  Так до нас зненацька підкралася війна. Вона в серці кожного з нас. Ми завжди будемо пам’ятати наших ГЕРОЇВ. Віримо, що  засвітить яскраве сонце, розквітнуть красиві соняшники під блакитним небом та сповняться веселим співом наші серця. Ми будемо жити щасливо на своїй Богом даній землі.