Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Марширують козаченьки…

          16 травня вперше стартував районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)  на Білоцерківщині. 

В дендропарку «Олександрія» зібралися козацькі рої з 31 школи району, аби позмагатися у вправності, знаннях, уміннях та творчості.

Саме з метою виховання у молодого покоління українців відданості Батьківщині та українському народу, готовності обороняти рідну землю, бути фізично розвиненими та духовно багатими і проводилася гра «Джура».

Для всіх учасників цей день видався нелегким і водночас веселим, радісним, сповненим несподіванок і нових відкриттів. Адже всі разом вони відкрили нову сторінку у своєму житті.  

Протягом дня учасники змагань взяли участь у семи конкурсах. Найпершим завданням гравців було вдало зорієнтуватися на місцевості, розмістити свій табір та представити для оцінювання газету, в якій мали розмістити «добрі справи», зроблені протягом року.

Після жеребкування команди отримали маршрутні листи і розпочали активні змагання. Для здобуття перемоги вони повинні були пройти ще 6 КП, на кожному з яких на них чекали непрості завдання.

Конкурс «Відун» визначив найобізнаніших гравців з історії українського козацтва та сучасної української армії, ними стала команда «Січ» Узинської ЗОШ I-IIIст. №2.

У конкурсі «Рятівник» свої знання з надання першої медичної допомоги найкраще показала команда «Спалах» із Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Всі учасники досить непогано  змогли визначити азимут та зорієнтуватися на місцевості, та переможцями у «Тереновій грі» стали вихованці Маловільшанського НВК.

Кожна команда відповідально поставилася до підготовки номерів художньої самодіяльності у конкурсі талантів «Ватра». Діти продемонстрували свої вміння співати, танцювати і декламувати вірші про любов до рідної України. І найкращими стали учасники команди «Фортеця» з Узинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Ще одним, не менш складним і цікавим, був конкурс «Впоряд», де конкурсанти злагоджено та чітко виконували вказівки свого командира – ройового. Перемогу отримала команда «УКРОП» із Шкарівської ЗОШ І-ІІІст.

Найскладнішим та найбільш захоплюючим конкурсом була «Смуга перешкод». Саме тут конкурсанти проявили себе мужніми, вправними, спритними  - справжніми нащадками козаків. І місце в цьому конкурсі виборола команда «Січ» із Трушківської ЗОШ І-ІІІст.

Підрахувавши всі бали, отримані командами протягом дня, журі визначили переможців районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької національно-патріотичної гри «Джура», ними стали:

 ІІІ місце – команда «Кремінь» Розаліївського НВО;

 ІІ місце – команда «Фортеця» із Узинської ЗОШ І-ІІІст. №1;

 І місце – команда «Патріоти» Дроздівської ЗОШ І-ІІІст.

Крім змагань учасники Гри  мали можливість у вільний час навчитися майстерності в’язання вузлів, флешмобів та мали змогу спробувати себе у справжньому козацькому бойовому гопаку.

Довгоочікуваним та несподіваним сюрпризом для всіх присутніх став виступ відомого українського співака, фронтмена групи «За Край» - Руслана Соловйова, який з радістю дарував свої пісні дітям і побажав їм подальшого успіху та нових перемог.

На захід завітали начальник відділу освіти Білоцерківської РДА Оксана Кравченко, начальник у служби справах дітей та сім’ї Оксана Михайлюк, перший заступник голови Білоцерківської РДА Віталій Гринчук та голова Білоцерківської РДА Вадим Маршалок.

Слова подяки хочеться висловити тим небайдужим людям, які надали значну допомогу у підготовці та проведенні Гри, а саме: волонтерам Білоцерківської  міської організації Товариства Червоного Хреста України, військовій частині № 2167-А в особі в.о. командира Олександра Лосєва, Олександру Лопоту, головному лікарю Білоцерківської районної лікарні, Дмитру Пітею, приватному підприємцю, Сергію Васильєву – приватному підприємцю, всім працівникам будинку творчості організаторів заходу. Саме завдяки  підтримки свято вдалося на славу.

Зінаїда Литвин, директор БР БДЮТ