Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Міжнародний конгрес «Освіта Київщини в європейському вимірі» у Броварах

28 березня лідер учнівського самоврядування та педагог-організатор Терезинського НВО разом із делегацією від Білоцерківського району відвідали Міжнародний конгрес «Освіта Київщини в європейському вимірі», що відбувся у концерт-холі торгівельно-розважального центру «Термінал» в м. Бровари.

У заході, що був проведений з нагоди 85-річчя утворення Київської області, взяли участь: Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віра Рогова, а також, почесні гості з Азербайджану, Білорусії, Ізраїлю, США, Великобританії, Польщі, Японії, Китаю, Швейцарії та інших країн світу.

По закінченні представницького форуму делегація завітала до Палацу творчості дітей та юнацтва Броварської міської ради Київської області. Знайомство із Палацом творчості розпочалося із екскурсії його новими приміщеннями, які викликали захоплення та радість за броварських дітей, які мають можливість навчатись у нових сучасних умовах. А далі – усіх учасників освітянської делегації, які зібрались у великій хореографічній залі, привітали вихованці творчих художніх колективів закладу.

Цікавою несподіванкою для молоді Київщини стало також спілкування з Головою Київської обласної державної адміністрації Олександром Горганом, яке пройшло у невимушеній доброзичливій атмосфері.

Після виступу художніх колективів, діти-лідери учнівського самоврядування з усіх регіонів Київщини та діти-учасники Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, директори позашкільних закладів Київщини, мали змогу взяти участь у панельній дискусії «Позашкільна освіта: успішні освітні практики».

Першою слово взяла Середницька Алла Дмитрівна, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України. Алла Дмитрівна донесла до присутніх учасників делегації думку про важливість позашкільної освіти, яка є новою моделлю виховання юних українців.

Далі дорослі учасники через брак часу поступилися місцем молодшим за віком дітям-лідерам учнівського самоврядування та дітям-учасникам Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Слово взяла секретар ради дітей та учнівської молоді              м. Бровари Мандебура Наталія, яка говорила про міжнародне співробітництво як фактор становлення лідера.

Харизматична учениця 11 класу  навчально-виховного комплексу «Спеціалізованої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов» м. Обухів Васильківська Наталія поділилася своїми враженнями від участі у міжнародній програмі Американських Рад з міжнародної освіти з обміну майбутніми лідерами (FLEX). Учасники конференції буквально ловили кожне її слово, адже розповідь свою Наталія презентувала англійською мовою. Під час виступу дівчина надала рекомендації як майбутнім лідерам можна взяти участь у подібній програмі та розповіла про деякі проблеми з якими вони можуть стикнутися.

Не менш захопливим виявився виступ Кидиби Богдани Анатоліївни, заступника директора Палацу дитячої та юнацької творчості Славутицької міської ради та Салтикова Іллі, голови міської молодіжної ради «Майбутнє Славутича». Вони представили міжнародні проекти як можливість культурної та освітньої інтеграції молоді. На прикладі міжнародного фестивалю «Золота осінь Славутича» Ілля та Богдана Анатоліївна поділилися досвідом та практикою проведення, а також говорили і про його перспективи.

Конограй Ірина, заступник голови Баришівської районної ради учнівського самоврядування «Альянс» поділилася враженнями від перебування у місті-побратимі Пуласі (Німеччина). Вона здивувала всіх присутніх інформацією про те, що в Німеччині відсутнє учнівське самоврядування. А також розповіла про вклад українських дітей-лідерів у розвиток учнівського самоврядування у м. Пулах.

Свириденко Марина Анатоліївна, керівник центру іспано-української мови та культури «Дружба» Іванківського районного центру дитячої та юнацької творчості поділилася досвідом співпраці з Іспанією та можливостями, що дає таке соціальне партнерство для позашкільних навчальних закладів та творчого розвитку дитини, який, як вона зазначила, забезпечується у повному обсязі. Завдяки участі у мистецьких конкурсах, що їх  проводить центр іспано-української мови та культури «Дружба», діти мають змогу не просто відвідати іншу країну, а й вивчати найбільш цікаві для них види мистецтва на теренах Іспанії.

Останнім виступив Шкура Геннадій Анатолійович, директор Українського державного центру туризму позашкільної освіти, який розповів про позашкільну (неформальну) освіту Литви та зазначив, що ця країна має слугувати прикладом для українців як правильно забезпечити інтеграцію позашкільної освіти в європейський та світовий простір.

Присутні учасники делегації залишилися вельми задоволеним такому багатогранному висвітленню питання дискусії. Хоч в рамках зустрічі було розказано про успішні освітні практики позашкільної освіти, однак присутні зізналися, що у багатьох уже наявний і не дуже вдалий досвід такої співпраці та висловили сподівання, що отримана інформація допоможе в майбутньому не допустити старих помилок.