Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Подарунки для пернатих друзів

У Пилипчанському НВК вихованцями екологічного гуртка «Зелена Варта» Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості була запропонована акція «Птахи – друзі наші», головною ідеєю якої було виготовлення годівниць для зимуючих птахів напередодні приходу зими.  Акція була оголошена ще в середині листопада, та тривала вона аж до перших чисел грудня.

Учні 5-11 класів виготовляли годівниці в основному у майстерні школи під контролем вчителя трудового навчання Завирухи В.Я. та в позаурочний час або під час роботи екологічного гуртка. По проханню самих дітей  кінець акції переносився двічі, адже було багато бажаючих внести свій вклад для покращення умов життя наших пернатих друзів.

Крім виставки годівниць, яка більше тижня була доступна дітям і батькам, учні 10-11 класів підготували для малят (1-4 класи) творчі проекти з екологічних тем, зокрема, «Птахи – наші друзі», «Зимівля птахів», «Роль птахів у житті людей і природи». Презентації були молодшим учням представлені у комп’ютерному  класі  з проектора по всім законам жанру.

І лише в понеділок, 5 грудня, вчительське журі все-таки визначило переможців у конкурсі годівниць, яких налічувалось вже 40 одиниць (у нашій школі навчається 90 учнів). Багато запитань було до журі, адже ледь не половина учнів вважали свій виріб найкращим. Тому виграли тільки птахи, які на наступний  день вже зробили перший обліт своїх  ресторанів «Колібрі», « Жайворонок», «Снігурочка». А наші спонсори – ТОВ «Пилипчанське» переможцям конкурсу вручили цінні подарунки – скляні чашки, а всім учасникам акції – солодкі цукерки, батончики.

Для дітей виготовлення годівниць було в задоволення, а птахам буде радість взимку.

В.Я.Завируха.