Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Тиждень учнівського самоврядування -

Тиждень учнівського самоврядування - саме так можна назвати збори комісій лідерів учнівського самоврядування Білоцерківщини. Кінець листопада – початок грудня 2016 став плідним для старшокласників-лідерів та педагогів-організаторів.

 Під час роботи в комісіях, а їх у районній раді дітей Білоцерківщини п’ять, діти і дорослі не лише намітили шляхи діяльності на найближчий час, а почали вирішувати важливі завдання для школярів району, часом зовсім не дитячі. Зокрема, комісія з питань толерантності, волонтерства, духовного розвитку, захисту прав дітей та допомоги в проблемних ситуаціях організувала та провела конференцію для старшокласників «Герої серед нас: сучасні захисники України». З 1 п 10 грудня організувала акцію підтримки та допомоги дітям, які проживають на окупованих територіях України та дітям, що проживають в інтернатних закладах ………;

 Комісія з питань культури, дозвілля, роботи з дітьми молодшого та середнього шкільного віку працювала над організацією змістовного дозвілля дітей молодшої та середньої ланки в переддень Новорічних свят і дні шкільних канікул та участь у цьому старшокласників. Окрім цього всі члени комісії визначити завдання для себе в поповненні банку даних талановитих дітей Білоцерківщини та можливостей реалізації їх талантів;

Комісія з питань загальної та позашкільної освіти, яка зібралася на базі однієї з найкращих шкіл у Білоцерківському районі – Шкарівській ЗОШ І-ІІІ ст., ознайомилася з навчальним процесом закладу та методами виявлення успішних учнів у школі і системою стимулювання бажання здобувати якісну освіту. Приклад Шкарівської школи, її взаємозв’язок із самоврядуванням села, зокрема сільським головою, може стати прикладом для наслідування в інших населених пунктах району.

Головним завдання поставили перед собою члени комісії та куратори – визначити рівень і можливості знань старшокласників району, їх участь у шкільних олімпіадах та позашкільних конкурсах та можливості якісно представляти район на рівні області, України. Моніторинг допоможе порівняти успіхи старшокласників району за останні п’ять років та стимулюватиме бажання захищати честь району на обласному рівні.

Комісія з питань преси, інформації та партнерських відносин працювала на базі Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ст. Її головним завдання було познайомитися з діяльністю шкільного прес-центру, як найбільш дієвого серед шкіл району, та вивчити питання діяльності прес-центрів ЗНЗ. Окрім цього комісія має активізуватися у питанні забезпечення інформацією обласної та  районної рад інформацією, посилити висвітлення інформації на сторінках електронного видання «Лідер+», організувати конкурс юних журналістів Білоцерківщини «Вперед, юнкоре!»

Робота в комісіях сприяє чіткіше сформулювати завдання і стимулює до їх виконання, адже членами комісії є голови УС кожної школи, а їх кураторами – педагоги-організатори, які добре знають свої проблеми і шляхи їх усунення. Поодинці це робити непросто, а разом можна здолати будь-які труднощі.