Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Вихованці гуртка "Молода Січ" відвідали музей Івана Нечуя-Левицького у селі Трушки.

22 вересня 2016 рок у у рамках Тижня рідного краю та з метою ознайомлення учнів з видатними особистостями, доля та діяльність яких пов’язані з  Білоцерківщиною,  вихованці гуртка «Молода Січ» (учні Матюшівської ЗОШ І-ІІ ступенів 3-6 класів) відвідали музей Івана Нечуя-Левицького у сусідньому селі Трушки.

Як відомо, музеї тієї чи іншої особи зазвичай створюються в місцях, тісно пов’язаних з життям і творчістю митців. Село Трушки стало такою домівкою для класика української літератури І.С.Нечуя-Левицького.    Тут він щоліта по кілька тижнів, а то й місяців, жив і творив у гостинній родині своєї сестри.

Вихованці гуртка  разом з організаторами екскурсії Н.С.Бондар та С.П.Мельник поринули у творчу атмосферу письменника. Дізналися більше про його твори, в яких він з глибокою проникливістю відобразив народне життя та чарівні українські пейзажі Поросся.

Керівник гуртка «Молода Січ» Бондар Н.С. розповіла дітям, що нині старого села, оспіваного Нечуєм, немає – воно на дні рукотворного водоймища, яке спорудили для водопостачання Білоцерківського шинного комбінату у 70-х роках минулого століття, стерши селянські обійстя і старовинну трьохбанну церкву, настоятелем якої був свояк  І. Нечуя-Левицького..

Маленькі козачата з цікавістю слухали розповідь про життя та творчість письменника і  запам’ятали головний девіз життя Нечуя-Левицького: «Добре жити для себе, але сто раз вище, краще жити ще й для других людей, нести між люди добро, розсипати гуманні ідеї, дбати за людське щастя, жити для високих ідей і вмерти за їх» /І.Нечуй-Левицький/.