Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

X-й ювілейний конкурс юних журналістів «Вперед, юнкоре!»

18 лютого на базі Узинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 дітей Білоцерківщини зібрав щорічний районний конкурс дитячої преси «Вперед, юнкор!». В цьому році  10-й ювілейний конкурс  об’єднав юних майстрів пера – редакторів шкільних газет, аби вони продемонстрували свої вміння, досягнення, творчі здобутки у галузі шкільної журналістики.

Приємно відзначити, що шкільних редколегій у школах району налічується 30 і вони досить успішно стартували,  а це свідчить про те, що районна комісія преси та інформації в районній раді лідерів працює на пристойному рівні.

Одним із завдань  конкурсу є визначення рівня творчих здібностей, мовної підготовки, логічного мислення, виявлення словникового запасу, оцінка комунікативних вмінь і навичок, а також креативності сучасного школяра, можливо майбутнього журналіста.

 Спочатку юнкори взяли участь у прес-конференції на тему «Чи потрібна газета в школі?», а потім півтори години виконували конкурсне завдання: «Війна минуще, а музика - вічна».  Діти кожен по-своєму намагалися висвітлити дану тему.

Члени журі, професійні журналісти – Марина Бурдейна, Наталія Мельник, Євгенія Бородіна, Наталія Морозова дали дітям цінні поради: майбутні журналісти почули про формати, способи подачі і розповсюдження інформації, ознайомилися з тенденціями розвитку, тематикою та ознаками якісного медійного тексту, а також проаналізували, які помилки найчастіше трапляються в нелегкій роботі журналіста.

День видався насиченим та цікавим, всі діти разом з педагогами мали змогу навіть  відпочити під час святкового міні-концерту – «музичного десерту» від самих юнкорів. Талановиті юні кореспонденти – Максим Кірсанов та Марія Жиленко продемонстрували, що вміють не лише гарно писати, а й співати. Чарівні дівчата з гурту «Квітуча Україна» побажали своєю піснею всім «теплого хліба та мирного неба».

Грамотами нагородили педагогів, які 10 років поспіль беруть участь у конкурсі «Вперед юнкор» серед них: Катерина Михайлівна Труш, Тетяна Віталіївна Щербань та випусниця «Дзиги» і голова журі Марина Бурдейна. Всі учасники конкурсу нагороджені дипломами та медалями.

 Отож, маємо такі результати:

І місце – Терезинське НВО газета  «Палітра шкільного життя»;

ІІ місце – Макіївське НВО газета «Макіївчанка»;

ІІ місце – НВК «Узинська гімназія» гезета «Gaudeamus»;

ІІІ місце – Пилипчанський НВК ЗОШ І-ІІІ ст. газета «Шкільна зірочка»;

ІІІ місце – Поправське НВО газета «Підслухано в школі»;

ІІІ місце – Сорокотязьке НВО газета «Соняшник»;

Ми вітаємо наших переможців та бажаємо їм натхнення, бажаємо не зупинятися на досягнутому, ставити перед собою високі  цілі та впевнено  йти до  нових вершин. Дорогі переможці! Ви – наша гордість та надія. Попереду вас чекають нові звершення, тож бажаємо вам успіхів!

 

Відео переглянути можна тут  https://youtu.be/n5lLVu-gR4c