Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської ОДА
Відділ освіти Білоцерківської РДА

Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Вступ

Учнівське самоврядування – атмосфера творчості та взаєморозуміння

          Що означає слово "л і д е р" знає, мабуть, кожен громадянин. Але чи  розуміє він саме поняття «лідер»? Бо лідер –  це, насамперед,  той, хто може вести за собою інших, створювати організації, робити значний вплив у просвітницькій діяльності серед учнів. Лідери беруть активну участь у масовому житті школи, а окремі талановиті учні виходять на рівень міста, району і навіть області. Це свідчить про те, що  кожна дитина, навіть у ранньому віці може проявити свої організаторські здібності.

         Звісно, щоб стати лідером, недостатньо шкільних знань, треба отримати певний досвід роботи, переданий від кваліфікованих дорослих наставників.

          Чому в одних навчальних закладах учнівське самоврядування існує формально, а в інших – створює атмосферу творчості і взаєморозуміння? Це визначається, насамперед, тим, до чого прагнуть, започатковуючи учнівське самоврядування, адміністрація закладу, його педагоги та вихованці, які залучені до цього процесу.

      У БДЮТ організовано клуб «Лідер», який працює над розвитком лідерських якостей в учнів та вдосконаленням системи дитячого самоврядування у  Білоцерківського району.

    Учнівське самоврядування – добровільна організація учнів навчального закладу, яка забезпечує право і надає можливість у межах Статуту здійснювати регулювання й управління справами, які належать до їхньої компетенції та в інтересах учнів навчального закладу.

    Учнівське самоврядування здійснює свою діяльність у співробітництві з адміністрацією школи та колективом учителів, а також з батьківським комітетом.

     Самоврядування Білоцерківського районного Будинку дитячої та юнацької творчості - це дитяча організація Района рада дітей Білоцерківщини "Лідерград", яка об’єднує лідерів усіх шкіл району. До складу Ради входять п'ять комісій:

 - "Комісія з питань преси, інформації та партнерських відносин";

 - "Комісія з питань загальної та позашкільної освіти;

  - "Комісія з питань культури, дозвілля і роботи з дітьми молодшого та середнього шкільного віку";

 - "Комісія з питань толерантності, духовного розвитку, захисту прав дітей  та допомоги в проблемних ситуаціях";

 - "Комісія з питань спорту, туризму, екології та краєзнавства".

 

             Завдання учнівського самоврядування:

  • розвиток дитячого самоврядування у  навчальних закладах Білоцерківщини;
  • стимулювання громадської активності вихованців;
  • формування активної життєвої концепції, життєвого кредо, планів та програм;
  • орієнтація на особистість, її творчий розвиток, духовне і моральне збагачення;
  • гармонізація міжособистісних стосунків;
  • підготовка нового покоління кадрів системи державного керування й місцевого самоврядування.

          Для активного виконання цих завдань використовуються колективні творчі справи.

          Використання КТС в діяльності Районної ради дітей спрямоване на:

-         підвищення громадської самосвідомості;

-         прагнення до соціальної творчості, активізації та розвитку дитячого самоврядування через використання технології КТС, через використання ситуації успіху, через самостійну підготовку дозвіллєвих програм, проектів, творчу діяльність.

         Основними принципами виховного процесу через КТС є гуманізм, демократизм, толерантність, ініціативність, гармонізація, індивідуальність, системність і послідовність, зв’язок з життям.